FAJNA ZABAWA, ALE POWAŻNA SPRAWA

FAJNA ZABAWA, ALE POWAŻANA SPRAWA

10 tys. zł dotacji pozyskało OSP Witoszów Dolny, na realizację projektu pn. „Fajna zabawa, ale poważna sprawa”. Młodzi adepci OSP zapoznani zostaną podczas zajęć edukacyjno-sportowych z pracą strażaka, zasadami pomocy przedmedycznej i sygnałami alarmowymi. Ochotnicy strażacy zostaną doposażeni w niezbędną odzież.

Łączna wartość projektu opiewa na kwotę 14 450,00 zł, w tym 10 tys. zł. stanowi dotacja zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego w zakresie bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności- doposażenie w sprzęt ochotniczych straży pożarnych. Projekt skierowany jest do osób zrzeszonych wokół Ochotniczej Straży Pożarnej Witoszowa Dolnego
i młodzieży (40 os.) z terenów wiejskich - gminy Świdnica w wieku 8 - 17 lat (chłopcy i dziewczęta) zainteresowanej udziałem w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych Witoszowa Dolnego.

Młodzi adepci ochotniczej straży pożarnej zostaną podczas zajęć edukacyjno-sportowych zapoznani z pracą strażaka, zasadami pomocy przedmedycznej i sygnałami alarmowymi. Uczuleni zostaną również na sprawy związane z bezpieczeństwem i konsekwencjami nieodpowiedzialnych zachowań. Zaproponowane działania pozwolą wyrobić w młodzieży poczucie odpowiedzialności, opanowania i dyscypliny, a także podniosą sprawność fizyczną. Podczas zajęć, gry terenowej i ćwiczeń strażacy z OSP w Witoszowie Dolnym, będą mieli możliwość zaprezentować zakupiony w ramach projektu sprzęt – podkreśla prezes Marcin Klęsk

Oprócz ćwiczeń i spotkań strażacy zyskają coś jeszcze. Jednostka zyska doposażenie w niezbędny sprzęt: mundury koszarowe , mundury koszarowe Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, czapeczki strażackie buty specjalne strażackie 3 ,buty specjalne strażackie gumowe, rękawice strażackie, zabezpieczenie poduszki kierownicy AIR-BAG mata narzędziowa 2m x 2,5 m szt. 1, osłona przezroczysta do usuwania szyb szt. 1, zestaw klinów do stabilizacji pojazdów szt. 1, pirometr SENTRY - ST677 szt. 1 – mówi Julia Calów, koordynator projektu.

Na zakończenie projektu, w okresie przedświątecznym zorganizowane zostanie spotkanie choinkowe – wspólne ubieranie choinki, biesiada przy ognisku, ale również nauka zasad udzielania pierwszej pomocy, na które już dziś w imieniu OSP Witoszów Dolny zapraszamy mieszkańców gminy.

osp witoszów.

Zawody Gminne OSP

W dniu 31.05.2014 odbyły się zawody Gminne Osp w miejscowości Witoszów Dolny. W zawodach wzięło udział 7 Jednostek OSP. Przy okazji zostały wręczone złote, srebrne oraz brązowe medale dla zasłużonych dla pożarnictwa. Oraz zostały wręczone inne oznaczenia dla druhów OSP takie jak ''Wzorowy Strażak'' i odznaczenia za ''Wysługę Lat''. Osp Witoszów osiągneło ogromny sukces ponieważ obydwie drużyny zdobyły pierwsze miejsca nie dając szans innym drużynom. Ćwiczenia bojowe odbyły się zgodnie z planem pogoda i szczęście nam dopisała.

Zdjęcia z tego wydarzenia

Ranking Miejsc Seniorzy:

Osp Witoszów

87,60s

99s

Osp Gogołów

106,05s

Osp Lutomia

112,10 s

Osp Grodziszcze  114,20s

Osp Mokrzeszów  123s

Osp Panków 126,50s